Zapraszamy na zbiórkę żywności w dniu 10 sierpnia

Pomagam, bo lubię – Zbiórka żywności dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych.

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany informuje, że w dniu 10 sierpnia 2019r. w Hipermarkecie Auchan przy ul. Bohaterów Monte Cassino  421 w Bielsku-Białej, odbędzie się  zbiórka żywności.

Zbiórki w okresach przedświątecznych są z reguły bardzo skuteczne i owocne – większość osób chętnie dzieli się z potrzebującymi zwłaszcza w tym czasie. Mamy nadzieję, że brak świątecznego klimatu, tej wyjątkowej otoczki , która wyzwala w nas naturalną chęć dzielenia się z innymi, nie będzie przeszkodą i uda nam się zebrać pokaźną ilość żywności.  W naszej codziennej pracy widzimy, że  nasi starsi podopieczni wdzięczni są za pomoc również w okresach pomiędzy świętami, kiedy trudniej o zorganizowane wsparcie dla tych osób a potrzeby są również bardzo duże.

Akcja będzie prowadzona przez wolontariuszy i sympatyków  Fundacji  – osoby o dużej wrażliwości na niedolę osób słabszych, starszych, schorowanych, nie radzących sobie samodzielnie z życiowymi problemami. Są to wolontariusze z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnymi pasjami życiowymi. Łączy ich wspólna sprawa – chęć działania na rzecz osób potrzebujących pomocy. Na naszej zbiórce spotkacie uczniów szkół średnich, emerytów, rencistów, przedstawicieli różnych zawodów – co znamienne, pracujących również w zawodach służebnych wobec ludzi, jak strażak, opiekunka w domu opieki, bibliotekarka organizująca zajęcia dla dzieci, przedszkolanka. Niektórzy z nich są wolontariuszami w wolontariacie stałym – opiekują się starszą osobą regularnie, a niektórzy pomagają akcyjnie, przy jednorazowych przedsięwzięciach wymagających zaangażowania większej grupy aktywistów. Pomagają, bo lubią pomagać.

Apelujemy również do Państwa – każdy może pomóc,  wystarczy kupić jeden bądź kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom, którzy będą czekać przy specjalnie oznakowanych koszach w okolicach sklepowych kas. Dzięki zebranym artykułom organizatorzy zbiórki przygotują paczki żywnościowe dla podopiecznych Fundacji  –  seniorów, osób  samotnych i schorowanych. Nie zamykajmy się na problem biedy i niedostatku w najstarszej grupie naszego społeczeństwa. Wiele z tych osób, które obejmujemy naszym wsparciem nie były w stanie samodzielnie wyjść z biedy, skutecznie wziąć życie we własne ręce, często „winne” są okoliczności i życiowe przypadki, czasami bezradność życiowa, potem choroby, podeszły wiek, brak rodzin i osób bliskich. Ci ludzie nie przychodzą sami prosić o pomoc. Często wstydzą się swojej biedy i bezradności. Przyjmują naszą pomoc wstydząc się tego, że muszą ją przyjmować.

Takim osobom nie podarujesz przysłowiowej wędki, bo nie dadzą  sobie rady z wyciągnięciem ryby z wody. Po prostu – „podzielmy się posiłkiem”.

Zapraszamy Państwa do wsparcia naszej akcji – czekamy w sobotę w godz. 9:00 – 18:00.

.