Zaproszenie dla seniorów

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany rozpoczyna drugą edycję projektu „Zdrowy Senior”. Projekt składa się z dwóch części, powiązanych ze sobą. Pierwsza to gimnastyka z elementami rehabilitacji, z dodatkowo prowadzonymi spacerami z kijkami do Nordic Walking. Część drugą stanowi „Program Edukacji Zdrowotnej 50+”, autorstwa dr nauk medycznych Katarzyny Rygiel. W ramach programu planowanych jest 9 spotkań, raz w miesiącu.

Tematy poruszane w trakcie tych spotkań będą dotykały takich problemów, jak: codzienna aktywność fizyczna, stres jako powód wielu chorób cywilizacyjnych, skutki uboczne popularnych leków i suplementów diety, otyłość – jej przyczyny i konsekwencje, cukrzyca „ niewinne” początki i „zgubne” skutki, przewlekły ból, zawał serca i udar mózgu oraz mózg w starszym wieku.

– Zakładamy, że po przeprowadzeniu cyklu zajęć, uzyskamy efekty w postaci poprawy komfortu życia ludzi starszych, ich większej sprawności fizycznej i psychicznej, jak również samodzielności, prowadzącej do zwiększenia niezależności – mówi Katarzyna Anna Rygiel.

W ramach programu „Zdrowy Senior 2” oprócz wykładów planowane są bezpłatne konsultacje optometrysty z Gabinetu Optycznego z Bielska-Białej, ul. Jutrzenki 35. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, a szczegółowe informacje o tym przedsięwzięciu będą przekazane na spotkaniu organizacyjnym w dniu 18 lutego o godz.16.00.

Zapraszamy do siedziby Fundacji: Centrum Informacji i Pomocy przy Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany, ul. Jutrzenki 22 (wejście od strony garaży).

Projekt jest adresowany przede wszystkim do seniorów z osiedla Złote Łany i został dofinansowany ze środków Gminy Bielsko-Biała. Joanna Edelman prezes Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany.

Na zdjęciu: jedno ze spotkań pierwszej części programu „Zdrowy Senior”

Źródło: Kurier Radia Bielsko, 12.02.2015