Zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem”

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany  i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności biorą udział w kolejnej Zbiórce Żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ostatni weekend września, 25 i 26, wolontariusze będą rozdawać kupującym ulotki informujące o tym co najpotrzebniejsze, będą też czekać przy odpowiednio oznakowanych koszach na wszystkich, którzy chcą podzielić się zakupami. W tym roku zbiórka jest organizowana w hipermarkecie Tesco, przy ulicy Warszawskiej 180. W sklepie Biedronka, przy ulicy Żywieckiej 115 i w Tesco, przy ulicy Jutrzenki 12. Wolontariuszami są uczniowie z  LO im. M. Kopernika, LO  im. A. Asnyka oraz z Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego.

Zebrane artykuły spożywcze zostaną przekazane ubogim i wielodzietnym rodzinom z osiedla Złote Łany, za pośrednictwem placówek oświatowych tam działających.

Tak jak zawsze czekamy przede wszystkim na produkty o przedłużonym terminie przydatności takie jak: mleko, odżywki, płatki śniadaniowe, dżemy, konserwy, oleje, ryż, makaron.

Wystarczy kupić 1 lub 2 opakowania więcej aniżeli potrzebujemy, a przekazana żywność pomoże w walce z niedożywieniem dzieci.

Serdecznie zapraszamy do udzielenia wsparcia potrzebującym.

Ulotka