Zebraliśmy 4291kg żywności!

W dniach 29 listopada-1 grudnia 2013r. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany

w Bielsku-Białej jako partner Śląskiego Banku Żywności, przy dużym wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany, po raz kolejny przeprowadziła zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców osiedla Złote Łany.

W tym roku padł rekord i udało się zebrać aż 4291 kg różnorodnych artykułów spożywczych w następujących placówkach handlowych:

– supermarket Tesco,  ul. Jutrzenki 12                          756 kg

– sklep Biedronka, ul. Żywiecka 115                               661 kg

– Euro Sklep, ul. Lenartowicza 20                                    295 kg

– Euro Sklep, ul. Łagodna 17                                              351 kg

– hipermarket Real, ul. Leszczyńska 20                       1228 kg

– hipermarket Tesco, ul. Warszawska 180                 1000 kg.

Należy podkreślić, że hipermarket Tesco przy ul. Warszawskiej 180 włączył się do akcji

z własnej inicjatywy, organizując zbiórkę przy pomocy własnych wolontariuszy.

W całym przedsięwzięciu wzięło udział 180 wolontariuszy, głównie uczniów bielskich szkół:

-VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Hanny Chrzanowskiej

-I Licem Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika

-Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego

-II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka

– Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach

oraz przedstawiciele środowiska dziennikarzy i dorośli wolontariusze związani z Fundacją.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej akcji: dyrekcji

i personelowi sklepów, wolontariuszom, a przede wszystkim klientom tak chętnie zapełniającym nasze wózki.