Zintegrowana animacja społeczna – relacja z XII Pikniku „Bądź zdrów”

XII Piknik „Bądź zdrów” zakończył się pełnym sukcesem ! Myślą przewodnią Pikniku jest promocja wśród mieszkańców osiedla zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców poprzez wspólną zabawę.

Z racji przypadającego na ten rok 40-lecia, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” i Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany zaprosiły do współpracy czworo Radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, przedstawicieli IV okręgu obejmującego teren osiedla. Pomimo różnic wynikających z reprezentowania różnych opcji politycznych, nasi radni udowodnili, że współpraca ponad podziałami jest możliwa i daje wspaniałe efekty.

Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Janusz Okrzesik wspomagał trudną akcję zbierania niezbędnych funduszy, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Agnieszka Gorgoń-Komor poświęciła swój czas na konsultacje medyczne dla mieszkańców, wykorzystując swoją wiedzę specjalistyczną. Pan Radny Szczepan Wojtasik nie tylko pomógł pozyskać brakujący a niezbędny sprzęt na część medyczną i artystyczną, ale zorganizował również sprawną ekipę montażową do tego sprzętu. Pan Maksymilian Pryga pomagał zarówno w organizacji pikniku, jak i fizycznych pracach montażowych oraz ufundował główną nagrodę w zbiórce publicznej – rower górski !

Jesteśmy dumni z naszych radnych i cieszymy się, że aktywnie wspomagają mieszkańców osiedla oraz doceniają ideę Pikniku „Bądź Zdrów”, jako przedsięwzięcia integrującego społeczność osiedla. Zaangażowanie naszych Radnych pomogło nam sprawniej uporać się w tym roku z rozbudowaną logistycznie organizacją tak dużego przedsięwzięcia. Dziękujemy również Radzie Osiedla, Parafii Św. Józefa oraz działającej przy parafii Świetlicy Przyjazna Przystań u Św. Józefa za współpracę przy części artystycznej.

Z wielką satysfakcją odnotowaliśmy dużą frekwencję podczas pikniku – zarówno część medyczną jak i rozrywkową odwiedziły prawdziwe tłumy mieszkańców – seniorów i rodzin z dziećmi.
W części medycznej, mieszkańcy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów tj. kardiologa, dermatologa, lekarza internisty, dietetyka, audiologa, podologa, optometrysty, rehabilitantów.

Dużym powodzeniem cieszyła się zbiórka publiczna – zebraliśmy wspólnie 1555 zł, które zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji – osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym.

W części rozrywkowej prezentowały się na scenie uzdolnione artystycznie dzieciaki ze Spółdzielczego Centrum Kultury „Best”, których występy przyciągnęły sporą widownię oraz parafialny zespół muzyczny JeMu .

Po południu, oprócz biesiadowania, koncertów (Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkowic, zespół Pociąg Rock’n’Roll) oraz występu senioralnego zespołu teatralno – muzycznego działającego przy Fundacji, odbyły się liczne konkursy z nagrodami, w tym ciekawy konkurs z wiedzy o osiedlu.
Na placu Agnieszka świetnie bawiły się dzieciaki, pod opieką profesjonalnych animatorów zabaw dziecięcych.

Odbyły się liczne konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody sportowe m.in. plecaki, termosy i piłki.

Obok trwał kiermasz i warsztaty rękodzieła artystycznego, podczas którego można było poznać technikę decoupage  oraz samodzielnie wykonać łapacz snów.

Piknik to przyjemność nie tylko dla ducha ale i dla ciała. Podczas imprezy uczestnicy mieli do dyspozycji świetnie zaopatrzony bufet.

Podczas Pikniku Fundacja promowała idee wolontariatu. Wolontariusze pomagali mieszkańcom osiedla „Złote Łany podczas Pikniku udzielając informacji o trwającej imprezie, zachęcając do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji oraz organizatorom w obsłudze imprez. Piknik zakończył spektakularny pokaz ognia w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt.

W tym roku  współorganizatorami  XII Pikniku byli:
Radni IV Okręgu Rady Miejskiej Bielska-Białej:
Janusz Okrzesik, Agnieszka Gorgoń-Komor,
Szczepan Wojtasik, Maksymilian Pryga
BIELSKIE CENTRUM KULTURY, RADA OSIEDLA ZŁOTE ŁANY, OCHOTNICZA STRAZ POŻARNA Leszczyny, PARAFIA SW. JÓZEFA, ŚWIETLICA PRZYJAZNA PRZYSTAŃ U ŚW. JÓZEFA,CENTRUM NOWOCZESNEJ REHABILITACJI I OPIEKI TRIVITA Porąbka, PORADNIA DOBRY DIETETYK – Justyna Cieślica,PODO COMFORT Gabinet Podologiczny Edyta Wróblewska,AUDIOFON „APARATY SŁUCHOWE” Bielsko-Biała,DR MARCHEWKA – Zakład Optyczny KAUFLAND,AVON COSMETICS POLSKA, Bielsko-Biała,Agencja Reklamowa BUSINESS Consulting  Sp. z o.o. Marek Łękawa,OBSŁUGA CATERINGOWA – „Po Świecie Kuchni” Krzysztof Cisek,PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „PERŁA” Dorota Kąkol
W tym roku   sponsorami  XII Pikniku byli:
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., METRONA POLSKA Pomiary i Rozliczenia Sp. z o.o.,Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 365,AQUA S.A. Bielsko-Biała, PIROTOKS Sp. z o.o, IRP-Inwestycje-Rozwój-Personel Sp. z o.o, NASZE SKLEPY AVITA Sp. z o.o.,Zakład Usługowy ZUW – DAR Dariusz Greń, Firma Usługowo-Handlowa INSTALCO Marek Ćwiękała, Firma Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Olearczyk, Usługi Remontowo-Budowlane  Rafał Górny, Zakład Usług Kominiarskich Piotr Suchy, Mieczysław Adamus, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe  Grzegorz Kalinowski, Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Matejczyk, Firma ALPTOM Tomasz Ćwiąkała, KOREKT sc  Łukasz Dziendziel, Sławomir Zoń, OKMAR-PLASTIK Marek Szczypka, BLACHARSTWO-DEKARSTWO Bogdan Błach, Sklep AGD Złote Łany, ARNIKA Sklep Zielarsko-Medyczny, Drogerie KOLIBER Sp. z.o.o.,Sklep „Nie tylko po 4 zł”, Firma Handlowo-Usługowa e-salon Iwona Krywult, Bednarek – Beauty Gabriela Bednarek, Kino Helios Bielsko-Biała, Kazus Doradztwo Podatkowe Dudziński Mirosław,
Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.